jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

The highest point in California is Mount Whitney at 14,494 feet above sea level. The lowest point is the Death Valley at 282 feet below sea level (-282). What i
During a bike challenge, riders have to collect various colored ribbons. Each 1/2 mile they collect a red ribbon, each 1/8 mile they collect a green ribbon, and
What is the average of something (mean or mode) I really need to know I forgot what the difference was ho
What is it called when two ratios have the same value when simplified?
true or false for the best control of both the accelerator and brake pedals rest the heel of your foot on the floor??
So I'm doing angles and I have find the value of X.and I have X and 110 degrees.how do I do that and what's the answer?
What was the role of the proprietors in the middle colonies
Organisms in the same ecosystem are alla. interrogative b. interpendent c. intermediate. d. interceptivePlease help. Im so confused. It doesn;'t have a science
What is 155% as a mixed number?
What is the average of something (mean or mode) I really need to know I forgot what the difference was ho