Seudónimo Seudónimo
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

A pound of chocolate turtles cost $4 at the grocery store use the fact that 16 ounces = 1 pound to help you find the cost of 1/4 pound of chocolate turtles

Relax

Respuesta :

ngolovelykids3 ngolovelykids3
  • 25-01-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

the answer is =2cause 1/4*4

Answer Link

Otras preguntas

In which sentences are the underlined terms written properly? Choose all answers that are correct. 1. William of Normandy crossed the English channel and defeat
What is pitch related to in terms of sound? Does it affect the speed? If so, how?
What is the midpoint of the vertical line segment (5,4) and (5,-5)
what is a recording of a motion picture​
PLEASE HELP!! BRAINLIEST OFFERED! THANKS!!
Please help me asap math
What is the Dimension of force
1. Find f(x) if it is known that f(x+5)=x+12. 2. Find f(x) if it is known that f(x−5)=1.2x−6.
Yo ____ chile porque mis padres son chilenos y vamos todas las vacaciónes A. Sabo B. Sé C. Conozco D. Conoco
Please help me ASAP!!!!