mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Relax

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

If4 times the reciprocal of a number is 3 more than 5/2 times the reciprocal of that number find the number Show your work
what is the difference between dividing 16 by 2 and finding the square root of 16
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
If4 times the reciprocal of a number is 3 more than 5/2 times the reciprocal of that number find the number Show your work
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
The equation s x  2 5 can be used to estimate the speed, s, of a car in miles per hour, given the length in feet, x, of the tire marks it leaves on the ground.
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
The equation s x  2 5 can be used to estimate the speed, s, of a car in miles per hour, given the length in feet, x, of the tire marks it leaves on the ground.