hammywillow
hammywillow hammywillow
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Arthur paid $0.84 for 0.25 pound of PATATO salad. how much does one pound cost?

Relax

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 24-01-2020

Answer:

$3.36

Step-by-step explanation:

What is the unit cost of POTATO salad, if 0.25 lb costs $0.84?

$0.84

---------- = $3.36

0.25 lb

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help please
*need help asap!* Why are radicals simplified before adding and subtracting? Explain your reasoning by adding sqrt8 and sqrt32 ALGEBRAICALLY. Compare the proce
How did Japan affect China?
16 Points!!! Hurry Please!!!Diana writes this inequality:15>wIs the given value of w a solution to the inequality?Select Yes or No for each value.w=15 ____?w
a short summary of the hunger games
Which of the following best describes the impact the Protestant Reformation had on European governments?
What does a high white blood cell count indicate?
A biologist made population counts of four different species of animals in an ecosystem. What can you infer from these numbers about possible predator-prey rel
how does Franklin Roosevelt differed from the conservative presidents of the 1920s?
Why does sea grass help prevent erosion along the beach