giaelle2017 giaelle2017
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

#2
.. Find the unit rate of the
situation below:
It costs $21.25 to buy lunch
for 5 days.

Relax

Respuesta :

justme38
justme38 justme38
  • 23-01-2020
21.25 divided by 5 equals 4.25
Answer Link

Otras preguntas

one twelfth of the circle is 30 degrees. how many radians is one twelfth of the circle
24 is 40 percent of what number
Which pronoun best completes the sentence? How is the pronoun used? Answers: B. Her: direct object  D. Her: indirect objectDid you tell Christine and __________
What is the percentage of water in the hydrate CoCl2 • 6H2O? Can someone help me with this one?
what's a 7 word for mislead or cheat
16 is 25% of what number???
Which pair of numbers is relatively prime?    A. 18 and 45   B. 26 and 91   C. 10 and 33   D. 14 and 63
The idea that "the invisible hand" of competition sets prices and determines quantities produced in a market economy was the principle idea of?
the length of a tennis court is 78 feet. this is 3 less than 3 times the width of the court. what is the width of the court
What London locale, where many poor writers lived, became synonymous with hacks and scandal mongers? a) Elephant and Castle b) Grub Street c) Covent Garden d) C