Ursula bought 6 bananas and 9 grapefruits at the local supermarket for a total of $34.50. Bernat bought bought 10 bananas and 5 grapefruits at the same store for a total of $32.50. How much does one Bannana cost ?

Ursula bought 6 bananas and 9 grapefruits at the local supermarket for a total of 3450 Bernat bought bought 10 bananas and 5 grapefruits at the same store for a class=