terianlilian
terianlilian terianlilian
  • 22-12-2019
  • Mathematics
contestada

if Elena's ice cream cost $3.50 more than Jada's ice cream, how much more did Elena's toppings weigh​

Respuesta :

acoolguy544
acoolguy544 acoolguy544
  • 18-11-2020

Answer:

8 ounces more

Step-by-step explanation:

Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 Ounces More

Answer Link

Otras preguntas

What is the total weight of four cartons if each carton weighs 16 1/4 pounds
What is 397,506 rounded to the nearest ten-thousand?
If the Revenue for the week is $2000, and labor cost consists of two workers earning $8 per hour who work 40 hours each, what is labor cost as a percentage of R
Lamika buys 12 packs of juice boxes that are on sale and pays a total of $48. How much will Lamika pay to buy 8 more packs of juice boxes at the same store.
patrick buys 12 bunches of bananas for $9 what will he pay for 8 bunches of bananas
Magnesium (Mg) is located to the right of sodium (Na) because Mg has.... a.) Less electrons b.) Less protons c.) Both a.) And b.) d.) None of the above.
what holds the atoms in plastic together
What makes up about 50 percent of all land areas in the United States?
PLEASE HELP ME Hawaii was surrendered to the U.S. after a _________.
what do wo factor 4x+20y ?