4804103134 4804103134
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

Four bagels and five muffins cost $9. Two bagels and ten muffins cost $15. How much does a bagel cost? How much does a muffin cost?

Relax

Respuesta :

12575226
12575226 12575226
  • 21-11-2019

A muffin each cost 1.25 each.

Hope this helps!

:)

Answer Link

Otras preguntas

i need help i will give the brainliest
Science always begins with what?
Solve for x: three halves plus one half times x equals two x x equals two thirds x = 1 x = 2 x = 3
Cats have many different cells in their bodies * Cells come from existing cells The cell is the basic unit of life All living things are made up of cells Cells
Samantha is wall papering her bedroom and wants to make sure that she bought enough wall paper. Each wall in her room measures 10 feet by 11 feet. How many roll
A 50 Blo 5,000 is times greater than 500. C 1,000 D 100
Constitutionalism means: O a. The powers of government are limited by a set of laws which everyone must follow. These laws are usually written down. O b. Govern
Distribute property -3(6+h)
Provision encourages the insured to maintain a certain limit of insurance?
Hey can someone check my answer?