kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

18. Josh bought 2.3 pounds of asparagus. If
each pound costs $1.98, how much will
he pay for the asparagus?
A $4.53
C $45.54
B $4.55
DNH​

Respuesta :

carakiefer12
carakiefer12 carakiefer12
  • 25-10-2019

Answer:

B

Step-by-step explanation:

If you multiply both 2.3 x 1.98, you get 4.55

Answer Link

Otras preguntas

Please answer this question needed ASAP!
PLZZ HELPPPPPPPPPPP Prompt: Would most people be as forgiving of Roger’s choice as Mrs. Luella Bates Washington Jones? Construct a two-paragraph, written respon
f(x) = x^2. What is g(x)?
Which is more harmful to otters and other animals, trapping or pollution /habitat destruction ?
Simplify the following80-120-[3.6 (0-2)]​
Set up for both orders of integration for the integral below where R is the arc of a circle radius 2 in the first quadrant. Show that both orders produce the sa
Is the discriminant of g positive, zero, or negative?
Calculate the sum of the first 50 terms in the sequence. 18, 21, 24, 27,
Correct I’ll give brainlist no links or I’ll report
when finding the median what do you do if there are two middle numbers?