kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Of the 50 U.S. states, 4 have names that start with the letter W. What percentage of U.S. states have names that start with the letter W?
hello can you please help me posted picture of question
Which is not true of the mystery cults?
Can all whole numbers be written as fractions? Explain.
hey there! can you please help me posted picture of question
The best way to lose weight is to reduce the calories you eat and burn extra calories with exercise. true or false
How much money does 32 oz of broccoli costs
How was the process of industrialization similar in China and Russia
50 POINTS! Find the scale factor and ratio of perimeters for a pair of similar trapezoids with areas 81 cm squared and 36 cm squared
If you flip a coin 3 times what is the probability of getting at least 2 tails