contestada

Angie bought 3.75 yards of ribbon. Each yard of ribbon costs $2.60. What was the total cost of her ribbon, to the nearest cent?

Relax

Respuesta :

Answer:

The answer is 9.75.

Step-by-step explanation:

Just multiply the yards (3.75) by the cost for one yard ($2.6).