sara076
sara076 sara076
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

A pound of rice crackers cost $2.88 Matthew purchased 1/4 power crackers how much did you pay for the crackers

Relax

Respuesta :

haydenpalm
haydenpalm haydenpalm
  • 22-10-2019

Answer: $0.72

Step-by-step explanation:

$2.88 ÷ 4 (because of one forth)

Answer Link

Otras preguntas

Peace and development are complementary to each other. Justify.​
M is the midpoint of AB with a line of the top of it. If AM=2x+3 and AB = 34 what is MB= ?
Question 4 (1 point) The person or event that goes AGAINST the protagonist of short stories is known as the Antoniet
The figure shows a triangle with one or more of its medians. Find RQ if DQ = 2 ​
⚠️DUE SOON WILL GIVE BRAINLIST TO BEST ANSWER⚠️
Explain the steps you took in order to solve the previous problem -2/3 x 5/6 - 3/18 + 2/9
5(x - 3) < 2 + 4x - 14​
62.5 divided by 0.25 long division
Alice earned $12 per hour. What equation shows the relationship between her weekly salary (w), hours per week (h), and rate per hour (r). w = 12⁄h h = 12⁄w 12 =
What is the coefficient of the H2O in the balanced chemical equation for the formation of aluminum sulfate?