dtiya14p4a5rt
dtiya14p4a5rt dtiya14p4a5rt
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Bobbie spends $9.50 on a pack of bulk candy that contains 100 pieces. How much does each piece of candy cost? Round the
answer to the nearest penny.
$0.01
$0.10
$0.95
$9.50

Relax

Respuesta :

mandyk2125
mandyk2125 mandyk2125
  • 03-02-2021

Answer:$0.10

Step-by-step explanation:

took the test

Answer Link

Otras preguntas

Help please I don’t know it
Please I need help mi class is lenguaje arts and I don’t now this , in this task I have to see what is the idea of ​​the passage? PLEASE HELP
Why don’t historians agree? Why is there so much debate? (must be 1-2 paragraphs)
why is the total fertility rate and important measure? ​
I WILL MARK AS BRAINLIEST! Solve for X and Y
10 Points Which of the following is a simple sentence? A. Around the corner and down the street. B. Do your homework before you leave. C. In the ocean. D. He li
I have to factorise the following
Please help its line segments
stute 2 lomportance of weather fore castings​
“Go spill your beauty on the laughing faces of happy flowers that bloom a thousand hues" contains what literary device?