dtiya14p4a5rt
dtiya14p4a5rt dtiya14p4a5rt
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Bobbie spends $9.50 on a pack of bulk candy that contains 100 pieces. How much does each piece of candy cost? Round the
answer to the nearest penny.
$0.01
$0.10
$0.95
$9.50
OOMOO

Respuesta :

apetrillo2016
apetrillo2016 apetrillo2016
  • 22-10-2019

I believe your answer should be $0.95

Of course, I could be wrong, and I apologise if I am.

Answer Link

Otras preguntas

How did World War ll change life for many women and African Americans?
What was McClellan’s mistake at the beginning of the Civil War?
What is the value of x? Enter your answer as a decimal. x=___
During world war ll bell aircraft had the greatest impact on which area on the map
Which has the final authority to determine the number of seats for each state?
PLEASE HELP YOU WILL GET THE BRAINLIEST
This led to the "War on Terrorism." A.the events of 9/11 B.the Lebanese Civil War C.the Intifada D.the Six-Day War
Which item has the MOST potential energy (assume they are all at the same height and mass)? A) Rock B) Magnet C) Battery D) Light bulb
How did the Northwest Ordinance create tensions between the British and American settlements?
which expression is equivalent to 84+16 A. 2(42+4) B. 4 (42+4) C. 2 (21+8) D. 4 (21+4)