hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

A nurse is caring for a client with a history of falls. the nurse's first priority when caring for a client at risk for falls is:
Math help please! 35 points
What type of cells line the ventricles of the brain? ependymal cells neurons epithelial cells astrocytes?
A nurse is preparing to palpate a client's abdomen. to ensure accuracy of the assessment, the nurse would place the client in which position
!!!!!!!!!!!!!PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ella no _______ que Barcelona esta en espana. A. sabia B. conocio C. supo D. conocia
The table shows how a 3-acre piece of land is split into 5 lots. How many acres are in Lot 5?
A) test the null hypothesis that the mean blood levels of dde are identical for women with breast cancer and for healthy control subjects. what do you conclude
What are parallel sets of mountain ranges within the andes mountains
The unlawful taking or attempted taking of property from another by force or fear is burglary. a. True b. False
Find the distance between each pair of points. round your answer to the nearest tenth. (–2, –3) and (–4, 4) a. 6.08 c. 9.22 b. 4.12 d. 7.28