americaaam1211 americaaam1211
  • 21-08-2019
  • Mathematics
contestada

Javier spent $22.98 on a 50lb bag of dog food what is the price per pound

Relax

Respuesta :

carterstsale
carterstsale carterstsale
  • 21-08-2019
The answer is $2.18 because you divide 50 by 22.98 and round
Answer Link

Otras preguntas

the total amount of _________ is the same before and after any transformation
the total amount of _________ is the same before and after any transformation
Stalin’s Five-Year Plan was supposed to a. liberate the working class. b. increase manufacturing. c. complete rearmament. d. rebuild war damages.
Why did the government encourage Americans to grow food in victory gardens during World War I?
a force of 300N[S] is applied to a 50kg box on a rough floor. The frictional force is 200N. The acceleration is 2m/s^2. if the 300N force is removed after 4.0s
3y+4=11y PLEASE STEP BY STEP: SHOW WORK PLEASE AND THANK YOU !!
if a golf ball and bowling ball are moving and both have the same kinetic energy. Which one moving faster? If they move at the same speed, which one has more ki
In a state, license plates consist of four letters and two digits. How many different plates are possible?
How did Hongwu bring stability to China
how did African Americans challenge segregation after world war 2?