sanchitcoolcham5503 sanchitcoolcham5503
  • 25-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. Pumpkins cost $1.80 per pound. There are 16 ounces in 1 pound. How much did Susan's pumpkin cost?

Respuesta :

grace200452 grace200452
  • 25-04-2019

$3.96 i think i just did the math

Answer Link

Otras preguntas

Quick! Help! Find the area of the composite figure
SOMEONE PLEASE ANSWER THIS QUESTION, ITS ABOUT THE GIVER
Please help me due today
What was the Great act referred to by Senator Sumner?
3) Which country's most densely populated area is its eastern half? * Cuba Mexico Brazil Venezuela
Find the equation of the exponential function represented by the table below:
How does exhaling remove waste from the body? Explain the systems that make this happen, using complete sentences.
Someone help and plz make sure it’s right
Sierra knows that the reproductive organs of an animal are responsible for making offspring. Which plant structure can be compared to the reproductive organs of
Match the following Cases/descisions ✓ Askov Jordan w Keegstra Therens Manninen A. Establishes that freedom of expression does not include hate literature B. Se