AidenMartino43 AidenMartino43
  • 25-04-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for 4.95 or 4 Sanwiches for 6.72

Respuesta :

SVGPotato
SVGPotato SVGPotato
  • 25-04-2016
I'm guessing you're trying to find the better buy right, if so what you have to do for this is put 3/4.45 then you'll find the cost for 1 sandwich, and same for the other one 4/6.72, and the one with the least amount of money spent is your answer. 
Answer Link

Otras preguntas

Factor 3x² - 9x - 12
What is 10/7=x/5? A.10x=35 B.7x=50 C.5x=70
What was the main cause for the French and Indian War? 1. The main cause was competition for land/fur/resources. 2. The main cause was trying to get Spain to pi
A man runs on a track for 120 minutes with a velocity of 4mi/hr. How far will the man have traveled when he come to a stop?
What is the health role of viruses and bacteria​
There are two producers of wagon wheels that together are the exclusive providers to a large community. the executives of these companies meet to set minimum pr
-2(a + 16) = 2 Do I guys know the answer and work to this
How has the climate of northeastern United States changed over the past 200 million years
which answer is equivalent to sqr25/sqr49
Suppose that we are testing a coin to see if it is fair, so our hypotheses are: H0: p = 0.5 vs Ha: p ≠ 0.5. In each of (a) and (b) below, use the "Edit Data" op