EMQPWE EMQPWE
  • 26-03-2019
  • Mathematics
contestada

20 POINTS
Please help​

20 POINTSPlease help class=

Respuesta :

emmaontiveros
emmaontiveros emmaontiveros
  • 26-03-2019
$108 would be your answer
Answer Link
musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 26-03-2019

Divide total miles by miles per gallon:

1200 / 30 = 40 gallons of gas are needed.

Multiply gallons by price per gallon:

40 x 3.85 = $154 total for gas.

Now add the total for gas to the rental cost:

154 + 99 = $253 total cost

Answer Link

Otras preguntas

Help me please :((((
how do you think we should celebrate hispanic heritage month in school ?
From the given figure , identify number of lines of collinearity is
IS IT CORRECT ?? ( I WILL APPRECIATE IT WITH STEPS )
What is a central idea of the Newsela article "Rickie Fowler and the Walk of a Lifetime
Not sure what to put for this Question: Est-ce que ta sœur, Marie, fait du jogging régulièrement? (Alex et Éric) Non, mais__________
1.The wind turns turbines to make electricity. (Passive) 2. They are building a new supermarket in my area.
please help me solve this correct answer I will give Brainlist to
Why is that gender inequality happen in workplace?
someone Please help me with this question