EdwardElricFan16 EdwardElricFan16 22-04-2016 Mathematics contestada At another school they sell a different brand of gift wrap which costs $2 per package and cards for $5 per package. Your friends class sells 220 packages and earns a total of $695. Find the number of each type of package sold (using systems of equations)