nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

What was a result of the tension between president Andrew Johnson and the radical Republicans over reconstruction?A. The House of Representatives impeached Pres
A beam of light traveling in air strikes a glass slab at an angle of incidence less than 90°. After entering the glass slab, what does the beam of light do? (Th
es The density of an object can be calculated by dividing the object's mass by its volume. A rectangular prism has a density of 15g/cm'. The prism has a mass of
La escuela Benito Juárez participará en el desfile del 20 de noviembre en conmemoración de la Revolución Mexicana, en el cual sólo participarán 3 4 partes de lo
Which statement is true ?
Exactly 1.0 mol N2O4 is placed in an empty 1.0-L container and is allowed to reach equilibriumdescribed by the equation N2O4(g)↔ 2NO2(g). If at equilibrium theN
Which place is the digit 3 in? 134,590,278hundred millionsbillionsten millionsten thousandsI Which digit is in the hundrada almunu n​
Multiply 2x(x2 + 5). A) 2x3 + 10x2 B) 2x3 + 10x C) 2x2 + 10x D) 2x3 + 5x
what is the arc length of a circle that has a 7-centimeter radius and a central angle that is 40 degrees? use 3.14 for n and round your answer to the nearest hu
What is the first part of the constitution called