dalylapastor25 dalylapastor25
  • 25-02-2019
  • Mathematics
contestada

at the supermarket, gum is sold in packs of 8 pieces each . one pack of gum cost$ &1.92. what is the unit cost per piece of gum?

Relax

Respuesta :

awo
awo awo
  • 25-02-2019

the unit cost per piece of gum is 0.24

Answer Link

Otras preguntas

For the data in the table, find the line of best fit, rounding values to three places if necessary. A) y = 4.88 + 0.625x B) y = 4.98 + 0.725x C) y = 4.88 + 0.
This is Extra Credit so its not a big deal but please help You have $18.25. You earn some money for taking care of your neighbors dogs. Then you purchase a ne
If Jamie walks 1/2 a mile in 1/4 of an hour, howmany miles can Jamie walk in one hour?​
PLEASE HELP I NEED HELP ASAP.
What is Imperialism?​
who was the first President of United States
What is the domain of the square root function graphed below?
PLZ I NEED THE ANSWER NOW! AND THEN MORE QUESTIONS IF THE ANSWERS ARE CORRECT YOU GET BRAINLYEST! In 2017, the cost to cultivate 55 acres of farmland was $660.
Rectangle 30 ft wide and 70 feet long. How long would diagonal corners be?
Which of the following describes how to translate the graph y = Ixl to obtain the graph of y = 1x - 11 - 1? 1 unit left and 1 unit down 1 unit left and 1 unit u