zoey101plz zoey101plz
  • 25-02-2019
  • Mathematics
contestada

can you guys help me from #9 - #13?? Thank you!!

can you guys help me from 9 13 Thank you class=

Respuesta :

duckerstar146
duckerstar146 duckerstar146
  • 25-02-2019

#9) 12 in / 4 days

= 4 in / 1 day

#10) $900 / 3 weeks

= $300 / 1 week

#11) 45 lbs / 5 months

= 9 lbs / 1 month

#12) $2200 / 440 sq ft.

= $5 / 1 sq ft.

#13) 2700 sq ft. / 3 hr

= 900 sq ft. / 1 hr

Answer Link

Otras preguntas

How do you think the world was created?
How do you tell if an equation is linear or not????
Water on each side of a divide flows in...
Which statement illustrates the distributive property? Please help
Which statement illustrates the distributive property? Please help
How do you tell if an equation is linear or not????
Pyrenees mountains border Spain and this European country starts with F
Water on each side of a divide flows in...
Pyrenees mountains border Spain and this European country starts with F
Pyrenees mountains border Spain and this European country starts with F