rgs13 rgs13
  • 23-01-2019
  • Mathematics
contestada

$12oz. divided by 2.29 whats unit price

Respuesta :

unicorns32
unicorns32 unicorns32
  • 23-01-2019

Answer:

I'm not entirely right, but I think it's 5.24.

Step-by-step explanation:

12/ (means division) 2.29 = 5.24017467249....

I think that's how you do it.

Let me know if it's right.

Answer Link

Otras preguntas

______ are used when drawing circuit diagrams
How would you prepare 1.00 L of a 0.400M solution of copper(II)sulfate, CuSO4?
What effect does adding more loops to the wire coil have on the electromagnet?
Which war immediately preceded the communist revolution in Russia? * a. Russo-Japanese War* b. World War II* c. World War I* d. Cold War
which property of an object describes how easily electricity travels trough it?
I have some white and black marbles in a box. There are 30 white marbles. There are 14 more white marbles than black marbles. How many black marbles do I have?
Work equal to 136.0 Joules is expanded in moving 8.5*10^18 electrons between two points in an electric circuit. What potential difference does this estabilish b
Energy stored in the nucleus of an atom is called
What are the Respiration effects on the pH?
In the expression 5x^3-4x^2+2x+3, what is the coefficient of the quadratic term? Choices: 1.) -5 2.) -4 3.) 3 4.) 4