carverkendrick carverkendrick
  • 23-01-2019
  • Health
contestada

After sustaining a muscular injury it is important to remember R-I-C-E which stands for

Relax

Respuesta :

usmcforever99
usmcforever99 usmcforever99
  • 23-01-2019
rest, ice, compression and elevation
Answer Link

Otras preguntas

Enter the number that belongs in the green box
please explain why. Thanks
Consider that your profit-maximizing quantity of 500 can be produced at an average cost per unit of $9 and sold for a market price of $14 What is your profit pe
what is the parent fuction of f(x)=|x-9|
What were the Italian painter Raphael accomplishments, and contributions
Although they have changed the face of farming in the usa, crops are still regarded with deep in the uk where the emphasis remains on "natural" products.
Sara needs to buy juice for the picnic. She selects a case of 24 cans of juice that costs a total of $8.00. What is the cost per can?
Please help y=30x - 30x^2 - 72
The proper term for stylistic choices a director tends to employ consistently throughout a certain film or over their body of work is
Click an item in the list or group of pictures at the bottom of the problem and, holding the button down, drag it into the correct position in the answer box. R