kevingarcia061507 kevingarcia061507
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

a factory makes parts for toys in different quantities,as shown in the table. how much would 11 parts costs

Respuesta :

januarywrites
januarywrites januarywrites
  • 21-12-2018

Answer:

I've seen this question before :)

Step-by-step explanation:

Divide $0.90 by 2 to get the cost per part. You get $0.45.

To get the cost of 11 parts, multiply $0.45 by $11.  

The answer is $4.95.


Cheers, July.

Answer Link

Otras preguntas

Add: 3/8 + 1/8 + 2/8
write the expression in complete factored form. (x+8) - q(x+8) =
2007 (B) - #1: Evaluate the extent to which the policies of President Lyndon B. Johnson were caused by the social, economic, and political problems of the Unite
The author describes a sunny spring day when people strolled seemingly carefree, children playing games and studying the Talmud. His description ends with the t
Why is average income an important criterion for developments by is average income an important criterion for development
how did the progressive push to protect workers ?​
Which of these is an autotroph?
The cylinders shown below are similar A 3cm B 6cm C 9cm D 18cm
Please identify what type of error the following sentence includes: Charles and Matt have given his permission to use the photos from the picnic on the company
WILL GIVE BRAINLIEST! I have to write a bill for my state government class. Any ideas for illinois? Please respond asap, I'm struggling to figure something out.