batmanjay2006 batmanjay2006
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

I bought a 3 pizzas for $12. Calculate the unit rate as cost per pizza. Show your work

Relax

Respuesta :

kaylacornish06
kaylacornish06 kaylacornish06
  • 24-10-2018
The answer is 4$ because 12 dollars divided by 3 pizzas is 4$
Answer Link

Otras preguntas

Is 10/3 an improper fraction?explain
Which description of the Trail of Tears is accurate? A. the journey of enslaved Africans to the Americas B. the forced migration of Cherokees to western land
what is another name for a route of water?
what is bigger 5 feet or 60 inches
Describe how DNA evidence might be used to confirm scientists' conclusions about any relationship between birds and seals?
What is the main purpose of the antagonist in a narrative? To create conflict for the protagonist To explain what has happened before the story To set mood and
why do you think a soldier in the continental army might consider deserting
Which was the initial strategy of the north A) attrition, massive advance on sevral fronts B) fight on Northern Territory C) fire on Ft. Sumter D) rely on naval
The number of electrons in outer ring of cesium
In natural ecosystems, the presence of predators lessens the effects of _________________ among the prey..