brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy buys 5 packs of organic milk for the neighborhood store is priced at $3.96 how much does Mandee's spend and all of his purchase

Respuesta :

summergirl7987
summergirl7987 summergirl7987
  • 23-10-2018

Answer:

$19.80

Step-by-step explanation:

3.96 is the price so if you multiply it by 5 you get your answer.


the rest of the question doesnt make much sense so hope this helped?

Answer Link

Otras preguntas

Explain why compromises were important to the process of being able to write the U.S.
If the equation y=-5x+12 is translated up five units, what would the new equation be?
The stock of Business Adventures sells for $50 a share. Its likely dividend payout and end-of-year price depend on the state of the economy by the end of the ye
need help now!! Which Hindu belief states that each person has a particular religious and social duty? a. dharma b. karma c. moksha d. montheism
The following data were accumulated for use in reconciling the bank account of Creative Design Co. for August 20Y6: a. Cash balance according to the company's
Please help I’ll give brainliest
For this lesson, my challenge for you is to solve the mystery and find out what is the reason why we have different weather disturbances in our country. Are yo
What's the best tip for GSCE art?
A researcher dried a feedstuff and determined that it contained 10 percent moisture. he took 1 gram (dry) of it and combusted it in the bomb calorimeter. the ca
I NEED HELP ASAP PLEASE