vitanoeymailcom5675 vitanoeymailcom5675
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for 3 dollars what is the cost of 1 marker

Relax

Respuesta :

rjr0112
rjr0112 rjr0112
  • 23-10-2018

Answer:

.15 cents per marker

Step-by-step explanation:

3/20

Answer Link

Otras preguntas

Roger is having a picnic for 72 guests. He plans to serve each guest at least one hot dog. If each package, p, contains eight hot dogs, which inequality gives t
I NEED HELP ASAP Rose bought a new hat when she was on vacation.The following formula describes the total amount Rose paid t = c + cb = total cost Rose paid for
the matter is between you and?
A number w is greater than -3 Write the word sentence as an inequality
Protein shape determines the proteins
Fix any punctuation or capitalization errors below. Click "Submit Answer" if there are none Tim is a great camp counselor he made up silly nicknames for all the
Which of the following methods would be best for investigating the correlates of differences between high and low IQ scorers? a. Utilizing learning styles quest
A certain tablet computer depreciates (loses its value) at a rate of 12 the original value every 2 years. If you bought a tablet 6 years ago and it’s now worth
please help!!! right now
Is -2 degrees higher than -10 degrees?