kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

thermosoftening polymers can be used to make plastic bottles and food packaging 1) the reaction to produce polymers uses a catalyst why does the catalyst wor
To change knots per hour to miles to hour, use the expression 1.15k, where k is the speed in knots per hour. A plane is flying at 300 knots per hour. How fast i
How did the expansion of railroads affect commerce?
Phil is riding his bike. He rides 25 miles in 2 hours, 37.5 miles in 3 hours, and 50 miles in 4 hours. Find the constant of proportionality and write an equatio
A 90-kg tight end moving at 9.0 m/s encounters at 400 N•s impulse. Determine the velocity change of the tight end.
how do i solve this. a-12=-34
Determine if the following sentence is cited correctly. -Winston contends that Pluto should continue to be classified as a planet (12).
4x+y=8 and x+3y=8 graphed
one fourth of the opposite of the difference of five and a number is less than 20
which five major colonial cities were occupied by the British