jaquelinedinguez263 jaquelinedinguez263
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle of tnt tonic contains 10 1/2 ounces and sells for 98¢ what is the cost per ounce

Respuesta :

TheKoolKid1O1
TheKoolKid1O1 TheKoolKid1O1
  • 23-10-2018

0.09 is the answer, hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Flore: Qu'est-ce que tu as fait l'été dernier? Pauline: L'été dernier, je en Australie.
Todd swam his race in 36.795 seconds while Markie swam his race in 39.09 seconds. What was the difference in their times? A. 2.195 seconds B. 2.295 seconds
what is (9 x 10 ) + 10 im broke on points sorry
ASAP. What is the first step in understanding an essay question ? A. Study the instructions that explain how long your essay should be how much time you have
NEED HELP ! A or B y’all ?
What are the qualifications of employment according to economists?
According to the lesson the United States government is modeled on which of the following ancient governments?
Danny Completed 40% of his homework assignment his assignment contain 30 math problems how many problems does Danny’s still need to complete
Kohlberg suggested a cognitive-developmental view of gender typing that suggests that: a. we process gender types based solely on the influences of our environ
Expand the expression and combine like terms. Show your work. 1.6x−1/2(3.8x+0.04)