mnmarkey7919 mnmarkey7919
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

Use the unit price to find the total price 28ft2 at $3.89 per square foot

Respuesta :

ksevilla ksevilla
  • 21-10-2018
28×($3.89) = $108.92
Answer Link

Otras preguntas

How long does it take to drive from one end of england to the other?
today only, a desk is being sold at a 27% discount. The sale price is $657. What was the price yesterday?
Explain how democracy evolved in Ancient Greece from earlier forms of government
Is the verb of the following sentence transitive or intransitive? Charles gave me the paper. transitive intransitive
At the middle school graduation dance, the DJ played 12 slow dances, which was equal to the quotient of the number of fast dances and two.
a garden snail moves 1/8 foot in 3/10 minute. What is the garden snail's rate of movement in feet per minute
A person who eats uncontrollably two or more times per week for six months is diagnosed with
the relationship between scarcity,choices, and trade offs
Jackson bikes 2 miles in 15minutes. At this rate how many miles will he bike in 45 minutes
How do you work out q-9==11