Fay2121
Fay2121 Fay2121
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Olive oil

Amount: 3 cups

Unit cost: $17.50/gallon

Total cost =

Relax

Respuesta :

kittenpaci1414
kittenpaci1414 kittenpaci1414
  • 25-09-2018

i think the answer is 3.27

Answer Link
jamiyaellis6
jamiyaellis6 jamiyaellis6
  • 25-09-2018

the total cost is $52.50

Answer Link

Otras preguntas

Evidence gathered from publicly observable behavior is known as  _________ evidence.
What Are the Different English Words that Don't Rhyme?
How to solve 12^r=13 in solving exponential equation with logarithms
Is it true that there a little man on the moon ? is it true
Who was Tchaikovsky? need help pls
how did hitler change the lives of workers
After decaying for 48 hours, l/16 of the original mass of a radioisotope sample remains unchanged. What is the half-life of this radioisotope?
What is the function of the pituitary gland?
A 1200 kg vehicle initially travelling at 50. km/h experiences an air resistance of 5000 N and road friction of 2200 N. The wheels deliver a force of 7500 N to
a stone is dropped from the top of 50 m high tower simultaneously another stone is thrown upward with a speed of 20 m/s . calculate the time at which both the s