Fay2121
Fay2121 Fay2121
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Balsamic vinegar

Amount: 1 cup

Unit cost: $12.70/quart

Total cost =

Relax

Respuesta :

alexisvalverde alexisvalverde
  • 25-09-2018
1 quart is equal to 4 cups, so you divide 12.70 by 4.
[tex]12.70 \div 4 = 3.175[/tex]
You can round that up to $3.18 for 1 cup of balsamic vinegar
Answer Link
kyaxpotts
kyaxpotts kyaxpotts
  • 25-09-2018
Probably $3.18 i’m not sure
Answer Link

Otras preguntas

_________ is critical to Amazon's success. SCM JIT ERP VMI
Mary and John are competing in a food competition. Their dish is graded on the following categories each worth 18 points: taste, presentation, and addressing th
what system or systems has the United States taken?
Why is there a 0 in the quotient
Whats is 5(3a-2)-13a-2 please help
What is the speed of light in water?
Slope of -2 and a y-intercept of 3
Which sentence correctly describes a person who is the opposite of Pablo? Pablo es muy miedoso.
You earn $250 per month from your part-time job. You are in a kayaking club that costs $20 per month, and you save at least $100 each month. Write and solve an
A particle of mass 2.4×10^−6 kg and charge 27 μC is moving at a speed of 27 m/s perpendicularly to a uniform 9.5-T magnetic field. What is the radius of the par