wazap88903 wazap88903
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

deshawn pays $8.16 for 12 pounds of sugar, what is the price per pound of sugar

Relax

Respuesta :

breeundrastokes96 breeundrastokes96
  • 21-09-2018

Do 12 divided by the price

Answer Link

Otras preguntas

How did socialist labor movements affect strife at start of 20th century
Line A has a slope of 4. Line B has a slope of 1/4.
Forty tickets are sold for a raffle with two prizes. You buy two tickets. What is the probability that you will win both prizes?
A=1/2h(B+b); A=70, B-6, b=1 solve for h
what is 144 over 324 simplified
Solve the linear system1).5x + 4y = 16 y = -16 2). 3x + 6y = 15 -2x + 3y = -3 3). 7y = -14x + 42 7y = 14 x + 14
how do you write 3.04 as a mixed number?
Opposite of POTENT: (A) feeble (B) comparable (C) frantic (D) imposing (E) pertinent
While traveling along a highway a driver slows from 24 m/sec to 15 m/sec in 12 seconds. What is the automobile’s acceleration?
what whole number is equivalent to 16/1 ?