FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

afrazi01p8qv5j
afrazi01p8qv5j afrazi01p8qv5j
  • 23-06-2018
This is true. If you count the number of lbs, you get 16 and if you count the number of dollars in the same length, you get $4.
Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP DUE TODAY PLZ HELP ME I AM STUCK PLZ PLZ PLZ HELP ME!!!! Which are functions of the endoplasmic reticulum (ER)? Choose 2 answers: (Choice A) A Protein
Which statement best explains why scientific knowledge improves over time? a Scientific data can be interpreted differently based on personal beliefs. b Scien
what percentage of the pilgrims died during the Winter months​
Imagine you were one of the settlers stranded in St. Louis Fort. Write a journal entry about your experiences on the fort while waiting for LaSalle to return. S
Who was Panfilo de Narváez sent to capture in Mexico?
Which of the following is a solution for the equation y=4x+5
Algebra 2 help ASAP...23mins left!!!!
Which of the following terms means to “weaken or destroy the foundations of something”?
If f(a)=(a•a•a)-(a•a) + a-1 what is the value of f(-3)?
What is the opposite of -(-8)