manamanu1202 manamanu1202
  • 24-05-2018
  • Mathematics
contestada

ribbon candy costs $2.50 per oot. how many can you buy if you have $11.25?

Respuesta :

Human15
Human15 Human15
  • 25-04-2019

Answer: 4 times

Step-by-step explanation:

2.50 x 4 = 10

I tried different numbers

Answer Link
ahideefg ahideefg
  • 01-03-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

So, 4.50 feet he can buy if he has $11.25.

Answer Link

Otras preguntas

Please help me I’ve posted this question 3 different times and no one is helping me
what is the longest chain of hexaonic acid​
Registered nurses tend to earn higher annual salaries than other people with nursing jobs. Why? ​
The picture below represents a nitrogen atom. How many protons does this atom have? A. O B. 7 C. 14 D. 21
please? im so confused​
(please with explanation )​
Line segment QR is dilated to create line segment Q'R' using the dilation rule DT,1.5. Point T is the center of dilation. Line segment Q R is dilated to create
Individuals who focus only on their own interests when making decisions are at the ________ stage of ethical development.1. Pre-conventional2. Post-conventional
all of the following structures are found in both plant and animal cells Except:
PLEASE HELP! The measure ∠BQS is 82∘. What is m∠NQS?