marlaarbogast
marlaarbogast marlaarbogast
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

McKenzie bought 1.2 pounds of coffe for $11.82. What was the cost per pound?

Relax

Respuesta :

kiwichipmunks
kiwichipmunks kiwichipmunks
  • 25-10-2017
11.82 divided by 1.2=9.85
Answer Link
babypusheen168oycoip
babypusheen168oycoip babypusheen168oycoip
  • 25-10-2017
1) $11.82 for 1.2 pounds
2) 11.82 divided by 1.2 
3) 11.82/1.2
4) $9.85 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Why was the rise of the conservative movement significant?
Help with this one!!! Show steps pls :)
The United States faces a number of challenges and issues in the twenty-first century. Which issue do you believe is the most serious domestic challenge, and w
What are the species?​
Wasps larvae can grow inside type of caterpillar known as the tomato hornworm. The caterpillar are eventually killed when larvae eat through and rupture its org
what is the median of the dots?
Think you can solve thisriddle? The answer is scrambled below! what is it that given one, you’ll have either two or none?
What’s the mean of the data set 17,24,26,13
People with a mental illness will always be ill. True False
If you read Lord of the flies can anyone help me with this