jervontaemorris3764 jervontaemorris3764
  • 24-05-2024
  • Mathematics
contestada

You are buying 2 pieces of watermelon with a total weight of 4.5kg. Watermelon costs $3.50 per kg. How much will it cost?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

If you ride a bicycle 36 m in 12 seconds, what is your speed? O A. 0.3 m/s O B. 3 m/s s O C. 0.09 m/s / D. 2 m/s
Notebooks cost $9, and package of dividers cost $1.50 per package. Which of the following could be used to determine c , the total cost of one notebook and n pa
What does the national park service manage? memorials wildlife refuges ecosystems endangered species
8 over 10 devided by 1 over4
A bag has 1 red marble, 4 orange marbles, 2 green marbles, 6 blue 4 marbles, and 5 black marbles. You randomly pull a marble from the bag, put it back, and then
Which of the following are functions of the skin? I. It protects the body II. It help the body keep its balance III. It helps the body cool down by releasing h
Consuming ______ in amounts slightly higher than the RDA may help preserve muscle and bone mass in aging adults.
Find the DIAMETER of a circle for the circumference given. circumference = 34.6 m A) 2.3 m C) 11 m B) 5.5 m D) 6.5 m
what is the principle of moments?​
HELP MY SISTER NEEDS HELP IN MATH SHES SO STUCK