palof2457 palof2457
  • 23-04-2024
  • Business
contestada

A company manufactures a single product. Cost and selling price data for the product are as follows: Budgeted sales: 200 units, Selling price: 260.00 per unit, Variable cost:240.00 per unit. What is the cost of manufacturing the product?

Respuesta :

Otras preguntas

Do you think the U.S. should have pulled out of Afghanistan? Why or why not?
How much water should be added to 12mL of 11% alcohol solution to reduce the concentration to 6%
If you were able to earn interest at 3% and you started with N100, how much would you have after 3 years?​
3. Identify the property of real numbers. The cost of one item sold for $14.50 is $14.50.
what is meaning of reclusive???​
Why biotic and abiotic factors are important to an ecosystem ​
I WILL MARK AS BRAINLIEST! Solve the following
each of the figure below is made of the unit square which of the following figure has the maximum perimeter 6 question pls
plz help brainiest to whoever right
A person picks 250 apples an hour and works for 5 hours a day. How many apples can be picked in 2 weeks, assuming apples are picked each day??