mollyr1807 mollyr1807
  • 24-03-2024
  • English
contestada


11. What are synonyms and antonyms examples of?
O A. Similes
O B. Context clues
OC. Personification
OD. Hyperboles

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Pls I need help ASAP! Mr.Roberson buys 18 quarts of milk each week for his 5 children. How many gallons of milk does this equal?
Rewrite the sentence, using colloquial speech. Would you like to come to my house for dinner?
The Ulis family spends $1,632 a year for gym memberships. How much does the family spend in 4 years?Enter your answer in the box.Help me please.
factorize 4x^2 - 169y^2
Does anyone know what this is is this nuclear energy houses I forgot
The amendment in the bill of rights are organized by
3. A manufacturing company has a beginning finished goods inventory of $14,600, raw material purchases of $18,000, cost of goods manufactured of $32,500, and an
What is the unit rate if there are 132 miles driven using 6 gallons of gas?
Which option identifies which design process should be used in the following scenario? Jill is trying to create a new water cooling system inside a car. She nee
Y’all I am terrible at math please help me