EmmaKozlewski456 EmmaKozlewski456
  • 22-03-2024
  • Business
contestada

Which of the following transportation modes has the lowest cost per ton?
a) Truck
b) Rail
c) Pipeline
d) Air

Respuesta :

Otras preguntas

A garden pond is 6 feet wide. The perimeter of the pond is 28 feet. What is the area of the pond?
is a artwork book considered science book
Write a verbal sentence to represent 5x+7=18
How much will you pay for 5 pounds of shrimp if the cost is 2 pounds for $10.99?
What is the molecular formula of ethanol. The color codes are black (carbon) red (oxygen) and gray (hydrogen)
you set up a plan to try to make yourself healthier. To become socially healthy, you seek out friendship that are A. stressful without and conflict B. competiti
oranges cost $1.32 a dozen. What is the cost of one orange ?
Which items are associated with the cultures of the Northwest Indians? Choose all answers that are correct. A. potlatches B. desert farming C. tepees
what structure makes the windpipe stay open,but able to bend
what is ten one tenth of