Jessietorres37431 Jessietorres37431
  • 22-03-2024
  • Business
contestada

The cost of making or buying goods for sale is an example of what?
a. Administration Costs
b. Payments to Employees
c. Cost of Sales
d. Revenue

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Eight days = _ hours Please tell me
the students are selling cookies at a school fair. sara is selling 3 chocolate chip cookies for $2.49 . a)if you wanted to buy one cookie from Sara how much wou
what ? need help hear please
Nitrogen is inert at room temperature whereas white phosphorous can burst into flame. Explain
If the original price is $55 and the sale price is $46.75 what is the discount?
What two questions do geographer ask
Jillian is selling products to customers.If she wants to make 950$ with 50 bucks a day,how much money should she charge each customer if she sel
Which function is specific to the neuron? a.It generates electrochemical signals so that the body can react to stimuli. b.It produces antibodies to destroy path
the area of Mike's rectangular garden is 360 square feet. The garden is 12 feet wide. what is the length of fencing Mike will need to buy in order to fence in t
How do you identify the center and radius of each . Then sketch the graph.