alysonhillsman245 alysonhillsman245
  • 24-02-2024
  • Mathematics
contestada

Three packages weigh 1 1/2 pounds, 4 3/4 pounds, and 2 3/10 pounds. What is the average weight, in pou ds, of the packages

Respuesta :

Otras preguntas

Please answer the question from the attachment.
i used 8 bags of sand for 12m2, how much will i need for 15m2
What is the square root of 124 rounded to the nearest hundredths?
It's a cloudy and rainy day. The air pressure is most likely _____.
which of the following does a flatworm do to obtain it's food? A. It hunts and eats other organisms B. It eats decaying leaves C. It undergoes photosynthesis
Assess how a personal lifestyle plan could assist you to experience quality of life during periods of change, by discussing the following components of such pla
a bag of 8 apples cost $2.88. What is the cost of one apple
Networking online is an effective and easy way to meet many people in the same field or industry
Bats can represent both good luck and revenge depending on the cultures myths.
Which quantity can be calculated using the equation E=mc2