freshlilkido25731 freshlilkido25731
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

Dion purchased 1.2 pounds of grapes. If the grapes cost $2.09 per pound, how much did he pay to the nearest cent?
a. $2.51
b. $2.51
c. $2.51
d. $2.51

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Detention of ableism and example of the term ?
make two equations for each: exactly one solution no solutions infinitely many solutions
How Did The Philosophy Of The Renaissance Humanism Differ From That Of Medieval Scholasticism?
pano po to patulong po plsss​
Based on this information, what advice would you give to an incoming president as they write their inaugural address?
20;30;40;50;60;70;80 What is the mean of the set of numbers?
heeelppppppppppppppppp
Solve for X in the rectangle?
Can some answer and explain thank you! I’ll mark brainliest too❤️❤️
A fraction that contains a fraction in its numerator or denominator is called a(n) ??