cocoabean1370 cocoabean1370
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

6 ounce jar of pudding cost .72 cents, and a 3 ounce box cost .27 cents. what is the differince in the cost per ounce.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

summary of the tell tale heart.
What are some examples of the word rueful in a sentence?
How does water enter and exit the leaves
Factoring 3xsquared + 14x +20
Find the missing numbers: 26 - 4 = 12 + x
What must occur before clouds can form?
Which of the following best describes deflation as it relates to Earth science? A. Beach erosion caused by high tidesB. An avalanche caused by skiersC. High ti
Max is making a rectangular garden that is 5 feet less than twice it's width. If the perimeter of the garden is 89 feet, what will be it's dimensions?
Which explanation of the solar system best fits the observations of the planets and how they orbit the sun? (Points : 3)       The gravity of a large, massive
in the Diary of Anne Frank, Act 2, what effect does the landing of Allied troops in Normandy have on the attic inhabitants?