haleycabral haleycabral
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

Maya received a $90 gift card for a coffee store. She used it in buying some coffee that cost $8.59 per pound. After buying the coffee, she had $55.64 left on her card. How many pounds of coffee did she buy?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What was an accomplishment by the Song Dynasty of China
What is the unit rate of the rate $8 for 2 pounds of rice?
GDP per capita does not include _____, which is a problem with using it to measure quality of life. unpaid work country's population material goods
Name three forts built in Oklahoma by 1824
What similarities does Kitty Hart Moxon's story share with Anne Franks?
Can some one tell 2 sentences on overproduction and stuggle for survival? Thank you
(20 points) Successful as they were on rivers and lakes, steamboats were never able to cross the Atlantic. A. True B. False
jean-jacques dessalines and ____ fought against the french i haiti
Write 8 sentences with the 8 words below. Has to be 12 or more words. Use one of the words in one sentence, and another in another sentence. waft (verb) waver (
In Poland, the movement against communism was led by