abigail73322 abigail73322
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

A cereal bar factory produces 2 x 105
packets of cereal bars per hour. Each
packet of cereal bars costs 43p to
produce.
How much does it cost the factory per
hour to produce packets of cereal bars?
Give your answer in pence (p) in
standard form.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following is one example of how each a Jipson start with the scarcity
What were some of the high points and low points of bill clinton presidency?
Shellys ode to the west wind is and example of an apostrophe because
How would you use a model to determine the approximate formula for the area of a circle with a diameter of 6 cm, and connect the model to the actual formula? pl
help please !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
How was Oscar pistorious negatively exploited by the media?
An isotope of mercury has 80 protons and 120 neutrons. What is the mass number of this isotope? 40 80 120 200
which of the following points is not on the graph of y=3(1/2)^x A. (–2, 12) B. (3,3/8) C. (0, 3) D. (–1, 9)
The Sentence below me is true. The Sentence above me is false
PLEASE HELP ! I Will REWARD BRAINLIEST