kamonijsloan2006 kamonijsloan2006
  • 22-01-2024
  • Advanced Placement (AP)
contestada

A business spends $2000 on rent and $3000 on kitchen equipment. It needs $300 for materials, $200 for labor per unit made. Each unit is sold for $1000 dollars. What is the profit after 1 unit sold? FC: VC: R: X:

Respuesta :

Otras preguntas

Which sentence uses the word "run" as a noun? A.) Are you going to run for office? b.) I run faster in the morning. c.) Just let the music run even after the da
Please help ASAP!!!!!!! simplify: 5^5/5^9
A 2 gallon bottel of bleach costs $5.60.What is the price per quart.
DNA in the nucleus is found in structures called _____. organelles pores ribosomes chromosomes
which place valued writing,art ,and fine workmeanship
What equation results from completing of the square and then factoring? X^2+4x=5
What is the apparent solution to the system of equations graphed above? (3,2) (2,3) (0,-3) (0,2)
Can a balanced force move?
A flower vendor sells roses for 50 cents each. How much does she pay per flower is she makes $6.00 on every twenty dollars worth sold?
Which President led the united States as it expanded to California ,new Mexico arizona , Texas and neveda