glenmoser43 glenmoser43
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

peanuts cost 1.60 per pound and raisins cost 2.30 per pound brad wants to make 8 pounds of peanut and raisin mixtures that cost 2.20 per pound how many pounds of peanuts and raising should be used

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

divide the following
A CD usually sells for $13.00. If the CD is 30% off, and sales tax is 6%, what is the total price of the CD, including tax?
Can u plz help me out
The picture is the stated problem. Need help getting through this
The quotient of 8 and twice a number z
How does the divestment of oligopoly firm affect consumer welfare
Which of the following industries how word choice can create a negative mood
The development of an atomic bomb by the Soviets in 1949 did all of the following except? Select one: a. pave the way for an nuclear arms race between the U.S.
The difference between x and half of y
What was the percent of decrease in the number of pumpkins sold